Igénylés

Tájékoztató kutyaigényléshez

Töltsd le az alábbi linkekre kattintva a kutyaigényléshez szükséges adatlapokat:

TÁJÉKOZTATÓ VAKVEZETŐ KUTYÁK IGÉNYLÉSÉHEZ

Kedves Kutyaigénylő!

Szeretettel köszöntünk a HVSK Alapítvány munkatársai nevében!

Engedd meg, hogy összefoglaljuk röviden a vakvezető kutya és gazdája közötti kapcsolat lényegét, ahogyan mi látjuk:

1. Miért jó egy vakvezető kutya? Mert egy hű társ!
    A szeretetére és segítségére mindig számíthatok. Az akadályokat kerülve és jelezve vigyázza lépteim. Könnyebb kapcsolatot teremteni látó és nem látó embertársaimmal. Önállóságot, függetlenebb életmódot biztosít, mert sok esetben pótol egy látó segítőt.
  2. Kiből lesz jó gazda?
    Abból az emberből, aki társként szereti vakvezető kutyáját. El tudja fogadni a tartásával járó nehézségeket, kényelmetlenségeket is. A kutyával kapcsolatos elméleti ismereteket elsajátítja, és képessé válik a kutya jelzésrendszerének érzékelésére. Tökéletesen megbízik kutyájában.

Ha szeretnéd, hogy életednek részese legyen egy értelmes, hűséges négylábú, aki a közlekedésben segítséget nyújt, és nagyobb önállóságot biztosít, akkor kérünk, töltsd ki a tájékoztatóhoz tartozó négy oldalas adatlapot családod, barátaid segítségével és juttassd el részünkre. Felvesszük a kapcsolatot és személyesen is megismerkedünk veled. Mindezekre azért van szükség, hogy megismerve személyiségedet a megfelelő temperamentumú, hozzád leginkább illő kutyát válasszuk ki.

Az igénylés során kérünk vedd figyelembe az alábbiakat:

• Vakvezető kutyát az a látássérült embertársunk igényelhet, akinek igazolványában a „Vak” bejegyzés szerepel.
  • A vakvezető kutyát örökös használatba kapja gazdája. 2013. január 01-től az örökös használatba vételi díjat megszüntetjük, mely korábban 30 000 Ft volt.  Mindezek mellett azt is figyelembe kell venni, hogy a kutya etetése, orvosi ellátása, külső-belső élősködők elleni rendszeres védelme havonta plusz költséggel jár.

Kérünk, az adatlap kérdéseire pontosan és hiánytalanul válaszolj!

Amennyiben további kérdésed, kérésed van, keress minket bizalommal!

Üdvözlettel:
Szűcsné Harsányi Judit
elnök

A család egyetértése, támogatása nélkülözhetetlen ahhoz, hogy a segítő négylábú  részese legyen gazdája önállóbb, függetlenebb életének.

Marica, Imre és Bogi kutya sportolnak

Együtt, egymásért