Kezdőlap » Sütiparti

Sütiparti

2012. március 19. | 0 hozzászólás

Sütiparti az Önkénteseinkért

Alapítványunk működésében nagy szerepet játszanak azok, akik önzetlenül, önkéntesként vesznek részt a munkánkban. Legyen szó az a kutyák körüli teendőkről vagy az alapítvány hírének terjesztéséről, az Ő segítségük nagyban hozzájárul az alapítvány céljainak sikeres megvalósításához.

Szerettük volna mi is tudatni, milyen nagyra értékeljük a munkájukat. Úgy döntöttünk, hogy köszönetünket egy közösen eltöltött délutáni sütiparti keretein belül fejezzük ki. Erre a délutánra 2012. január 12-én került sor.

Pár szóban mindenki mesélt magáról, az alapítvánnyal való kapcsolatáról. Természetesen mindenki egyetértett abban, hogy a segítő szándék mellett a kutyák szeretete a legfőbb ösztönző erő erre a munkára.

Bodó Erzsébet, rehabilitációs tanár önkéntesünk rövid érzékenyítő foglalkozást tartott. Segített megértenünk, milyen problémákkal kell látássérült embertársainknak nap, mint nap szembenézniük. Kónya Judit segítségével gyakorlatban is bemutatták, hogyan segíthetünk, milyen apró, de fontos dolgokra kell odafigyelnünk.

Ezután kötetlen beszélgetés, barátkozás során próbáltuk még jobban megismerni egymást. Beszélgettünk az alapítványról, hétköznapi dolgainkról, és persze kutyákról és még kutyákról. Közben szépen fogyott a süti. Kónya Juditot elkísérte vakvezetők kutyája, Bogi, aki sok szeretet és simogatást kapott. Jó segítőkutyához méltóan vette tudomásul, hogy ezzel kell beérnie, a kutyusok sajnos nem ehetnek a sütiből. Így telt el a délután. Sok új kedves ismerőssel, baráttal lettünk gazdagabbak, új dolgokat tanultunk egymástól. A süti pedig finom volt. Reméljük lesz legközelebb is.

A beszámolót Keszti Évi készítette.