Így ünnepeltük a Vakvezető Kutyák Világnapját

Április 30-án jótékonysági futással ünnepeltük a vakvezető kutyákat. Az időjárás is nekünk kedvezett, a kellemes tavaszi időben sokan kilátogattak a Nagyerdőre. Az érdeklődők megcsodálhatták a vakvezető kutyákat munka közben, és terápiás kutyás bemutatót is láthattak. A bátrak futása során a rátermett jelentkezők szemtakarót kaptak, és egy segítőbe karolva kipróbálhatták, milyen érzés a látást mellőzve sétálni vagy futni. A jótékonysági futás után pedig a nap megkoronázásaként sor került a tombolára, ahol a fődíj szerecsés nyertese egy értékes biciklivel gazdagodott.