Érzékenyítő foglalkozás a Faragó Utcai Óvodában

Alapítványunk, május 25-én, második alkalommal kapott meghívást a Debreceni Faragó Utcai Óvodába. A délelőtt tartott érzékenyítő foglalkozásokon az Aura és a Látássérültek Észak-alföldi Regionális Egyesülete is részt vett.

Eszter és Döme kutya, Judit és Bogi kutya, Évi és Szafi kutya, András és Maya kutya bemutatták először, hogy melyek az alapvető engedelmes gyakorlatok, amelyeket végre kell tudni hajtani a kutyáknak (ültetés, fektetés, állítás, jobbra, balra fordulás, megfordulás). Ezt követően a felállított akadálypályán kellett végigvezetni a kutyáknak a gazdikat. A gyerekek, szüleik és az Óvoda dolgozói mindannyian érdeklődéssel fogadták a bemutatót. A legnagyobb örömöt a foglalkozás végén az a kérdés váltotta ki, hogy -”Ki szeretné megsimogatni ezeket a kutyákat?” Mindenki egyszerre kiáltotta: „Én!” Így a vakvezető kutyákról levettük a hámokat és a kutyák elvesztek a gyerekek simogató kezei közöt.

Ismét nagyon sok szeretet kaptunk a gyerekektől, és az Óvoda finom ebéddel vendégelt meg bennünket.

Köszönjük a meghívást!

az-akadalypalya-mar-kesz

Az akadálypálya már készen áll

maya-igazi-gyermekbarat